Czy drób jest najczęściej konsumowanym mięsem na świecie?

list Kategoria: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0

Mięso drobiowe występuje bardzo często w diecie Polaków. Spożywane jest na rozmaite sposoby, a doceniane jest nie tylko za możliwość stosunkowo szybkiego przygotowania, ale i walory smakowe, niską kaloryczność oraz łatwą dostępność w przystępnych cenach. Czy zatem drób to najczęściej jedzone mięso na świecie?

Mięso drobiowe najchętniej wybierane

To prawda, że drób jest najczęściej konsumowanym mięsem na świecie. Gwałtowny wzrost jego popularności nastąpił w latach 50. ubiegłego wieku. Duże zainteresowanie mięsem drobiowym miało wpływ nie tylko na preferencje żywnościowe ludzi, ale i rozmiar i wygląd kurczaków. Gatunek drobiu hodowlanego różni się zarówno pod względem szkieletu, jak i składu chemicznego kości od kur żyjących na wolności.

Jak twierdzą badacze, mięso drobiowe jest tak popularne, że stało się ważnym elementem łańcucha pokarmowego współczesnych ludzi, a wręcz traktowane jest jako jeden z wyznaczników epoki, w której żyjemy. Co więcej, kurczaki hodowane na masową skalę stały się najliczniejszym gatunkiem kręgowców żyjących na ziemi. Warto przy tym podkreślić, że jeszcze 5 lat temu to mięso wieprzowe było chętniej spożywane niż drób.

Z czego wynika fenomen mięsa drobiowego?

Popularność mięsa drobiowego wynika przede wszystkim z łatwości jego obróbki. W restauracjach i domowych kuchniach wykorzystuje je na różne sposoby. Z powodzeniem można z niego przygotować potrawy zarówno tradycyjne, jak i z zastosowaniem nowoczesnych technik kulinarnych. Nawet amator jest w stanie przyrządzić z drobiu coś dobrego.

Oprócz tego drób jest bogaty w białko, zawiera wiele korzystnych dla zdrowia składników odżywczych, a przy tym niską zawartość tłuszczu. To istotne szczególnie w przypadku komponowania posiłków dietetycznych. Również jego cena jest przystępna dla konsumentów.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło