Kurczak to ulubione mięso Polaków. Jakie ma właściwości odżywcze?

list Kategoria: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0

Kurczak to zdecydowanie lubiane i najchętniej wybierane mięso przez Polaków. W czym tkwi tajemnica jego popularności? Przede wszystkim w delikatnym smaku, który przypada do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Mięso z kurczaka daje też szerokie możliwości w zakresie przygotowywania różnorodnych dań Wyróżnia się też niską wartością energetyczną, a wysoką zawartością łatwo przyswajalnego białka. Oprócz tego jest bogaty w wiele cennych dla organizmu składników odżywczych.

Dlaczego warto jeść mięso z kurczaka?

Najważniejszą zaletą mięsa drobiowego jest wysoka zawartość pełnowartościowego, łatwo przyswajalnego przez organizm białka (znacznie więcej niż np. w wieprzowinie czy wołowinie). Jednocześnie jest to jedno z najchudszych gatunków mięs o niskiej wartości energetycznej. Z tego też powodu polecane jest osobom, które są na diecie odchudzającej, uprawiają sport lub chcą zwiększyć swoją masę mięśniową.

W porównaniu z innymi rodzajami mięsa kurczach charakteryzuje się też sporą zawartością niacyny (witaminy B3) oraz innych witamin z grupy B. Są one niezbędne m.in. do właściwego wykorzystania energii z pożywienia, prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, procesów wytwarzania czerwonych krwinek. Oprócz tego jest to doskonałe źródło wapnia, magnezu, fosforu, sodu, potasu i cynku.

Mięso drobiowe może być przygotowywane na wiele różnorodnych sposobów. Popularne są przede wszystkim kurczaki gotowane, w tym m.in. w formie różnorodnych wędlin drobiowych, ale ten rodzaj mięsa z powodzeniem nadaje się też do duszenia, gotowania na parze, smażenia, pieczenia, a nawet grillowania. Kurczaka można stosunkowo łatwo przyrządzić — nawet bez szczególnych umiejętności kulinarnych. To również niewątpliwa zaleta tego mięsa.

Jakie mięso z kurczaka wybierać?

Kupując mięso z kurczaka lub wyroby z drobiu, wybieraj produkty wyróżniające się wysoką jakością ze sprawdzonego źródła. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszej firmy. Zajmujemy się sprzedażą mięsa, oferując różnorodne przetwory w postaci wędlin i wyrobów garmażeryjnych. Zapewniamy wyłącznie sprawdzone, świeże mięso wyróżniające się wysoką jakością. Swoją ofertę kierujemy m.in. do restauracji, hoteli, sklepów, szkół, przedszkoli, firm cateringowych itp.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło